Wizjonerskie plany głównego akcjonariusza Black Pearl Capital, Janusza Skopowskiego pozwolą mu na przejmowanie udziałów w kolejnych firmach, wykorzystując do tego celu walutę cyfrową MCAN.

Notowania akcji Black Pearl Capital na NewConnect nie przestają zaskakiwać. Pod koniec lipca akcje firmy mogliśmy nabyć po ok. 26 zł, obecnie poszybowały w górę. Kolejnym zaskoczeniem dla użytkowników NewConnect było wstrzymanie handlu akcjami. Pierwsze miało miejsce 6 sierpnia po nadaniu komunikatu o przejęciu udziałów w firmie RED PHARMA LABORATORIES POLSKA S.A – zajmującej się produkcją artykułów medycznych w branży anty-COVID. Kurs akcji wzniósł się o ok. 50 %. Niestety 7 sierpnia handel znów został wstrzymany ze względu na ogromne zainteresowanie akcjami, będące skutkiem kolejnego komunikatu o rozpoczęciu procesu zmierzającego do nabycia towarzystwa funduszy inwestycyjnych oraz biura maklerskiego. Zarząd spółki Black Pearl uważa tak długie równoważenie notowań za bezpodstawne i subiektywne.

Janusz Skopowski, główny akcjonariusz Black Pearl Capital, swoje cele przedstawił w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

– „Zarząd BPC wystąpił już do Komisji Nadzoru Finansowego – Cyfrowej Agendy Nadzoru z prośbą o stanowisko w zakresie podlegania restrykcjom UKNF jako nabywcy od podmiotu trzeciego coina użytkowego MCAN. Firma kupiła od firmy zewnętrznej ponad 4,9 mld jednostek tej waluty. Chcę wiedzieć, czy i jak mogę go używać w Polsce. Jednocześnie inne firmy zainteresowane używaniem waluty cyfrowej MCAN, jak na przykład 01Cyberaton wystąpiły do Krajowej Informacji Skarbowej z zapytaniem, czy mogą używać tej waluty w celu kupowania różnych usług, urządzeń, przedmiotów i towarów oraz akwizycji innych firm. Posiadamy pozytywna opinię w tym zakresie.[…] Rozmawiam z firmami z pierwszej półki GPW z rynku podstawowego, których akcje zamierzam nabyć. Proponuję im sprzedaż ponad 5-procentowych pakietów za MCAN coiny na rzecz Black Pearl. Wówczas nastąpi legalny „obrót giełdowy” walutą oraz akcjami, a sprzedający akcje lub udziały staną się jednocześnie inwestorami w wirtualną walutę MCAN, której potem będą mogli użyć czy też odsprzedać na Giełdzie Walut Cyfrowych. W praktyce może to wyglądać tak, że firma np. budowlana za coiny kupi instalacje fotowoltaiczne na dachy budowanych przez siebie budynków. Instalacje z montażem obecnie oferuje 01Cyberaton” –  powiedział w wywiadzie Janusz Skopowski.

Pytany o komunikat w którym deklaruje plany przejęcia Copernicus Securities, domu maklerskiego, który jest z kolei akcjonariuszem Copernicus Capital TFI odpowiada: „Dom maklerski i TFI dają narzędzia konieczne do uzyskania transparentności, a co za tym idzie wiarygodność na rynku walut cyfrowych. Jeżeli posiadam biuro maklerskie, to mogę bez problemów prawnych przechowywać portfele tych osób, które będą kupowały MCAN coiny poprzez giełdę. Ponadto uzyskuję możliwość zbudowania platformy wymiany tej waluty pod nadzorem UKNF. Eliminując czynnik ryzyka – którym jest anonimowość posiadaczy portfeli kryptowalutowych – BPC może wprowadzić systemową przejrzystość swoich działań. Poprzez BPC łączę rynek kapitałowy z blockchainem. Nikt tego jeszcze nie zrobił w Polsce![…] BPC zamierza kupować w pierwszym etapie od 5 do 10 proc. udziałów czy akcji. Spółka będzie podmiotem holdingowym. Struktura biura maklerskiego pomoże stworzyć model działania zgodny z prawem i transparentny. Docelowo zaangażowanie kapitałowe musi przekroczyć 20 proc. danej spółki, gdyż to daje podstawę do księgowania skonsolidowanego zysku tych spółek i Black Pearl. Planuję wejść w minimum 100 spółek, z czego prawie połowa to będą podmioty notowane na giełdzie.”

Wywiad w całości dostępy na portalu Puls Biznesu https://www.pb.pl/wirtualne-przejecia-perly-z-newconnect-999105