Ideą biuletynu „Fortune&Freedom” , wydawanego przez Southbank Investment Research jest „publikowanie pomysłów inwestycyjnych, które mogą zmienić życie na lepsze”. W wywiadzie z Samem Volkeringiem, polityk podkreślił swoje zamiłowanie do walut wirtualnych. Jego zdaniem w obecnej sytuacji gospodarczej panującej na świecie, każdy – bez względu na status materialny, zastanawia się nad inwestycją w waluty cyfrowe. „Rządy poprzez tę pandemię tworzą ogromne ilości zabawnych pieniędzy, degradują waluty, a ludzie boją się, co to oznacza dla ich pieniędzy, ich inwestycji.” – powiedział w wywiadzie Nigel Farage.

Inflacja i deprecjonowanie walut przez rząd napawa obywateli obawą o przyszłość swoich finansów, skłaniając ich do poszukiwania bezpieczniejszych alternatyw do lokowania własnych oszczędności. Taką alternatywą są waluty cyfrowe. Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, potwierdziła w ostatnim czasie, że np. BTC ma znaną stałą podaż, w przeciwieństwie do krajowych walut fiducjarnych, ponadto osiągnął on lepsze wyniki niż inne aktywa, w tym złoto – to czyni go najlepszą formą utrzymania wartości swoich środków.

Źródło: „British Politician Nigel Farage Says Bitcoin Is the Ultimate Anti-Lockdown Investment” https://news.bitcoin.com/british-politician-nigel-farage-says-bitcoin-is-the-ultimate-anti-lockdown-investment/