Fotowoltaika

Fotowoltaika

Energia słoneczna to źródło energii odnawialnej. Dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych z powodzeniem można ją przekształcać w energię elektryczną wykorzystywaną do zasilania wszelkich urządzeń funkcjonujących w domach, firmach czy w gospodarstwach rolnych.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to technologia, która opiera się na procesie pozyskiwania energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych docierających do ziemi. Ogniwa fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W wyniku tego procesu powstaje prąd stały, który za pomocą inwertera zostaje przekształcony w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci publicznej. Pozwala to na pokrycie znacznej części zapotrzebowania domu na energię elektryczną. Fotowoltaika to także system zero emisyjny. Oznacza to, że wskutek działania instalacji nie wytwarzają się szkodliwe związki lub gazy cieplarniane.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie dobre dla środowiska, ale także dla użytkowników. Wykorzystanie energii słonecznej ogranicza zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę usług energetycznych. Ma to znaczący wpływ na obniżenie rachunków. Także koszty instalacji znacząco zmalały w przeciągu ostatnich lat, ze względu na szybki rozwój technologiczny.

Główne zalety zastosowania fotowoltaiki:

Zmiany w prawie, stale rosnące ceny energii elektrycznej, dotacje, działania promocyjne branży oraz dobre doświadczenia użytkowników sprawiają, że z roku na rok zwiększa się zainteresowanie technologiami do przemysłowej produkcji energii elektrycznej. W Polskich warunkach geograficznych przy zastosowaniu odpowiednich źródeł finansowania zwrot z inwestycji w elektrownię fotowoltaiczną jest możliwy po około 5 latach, przy żywotności paneli około 25 lat.

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu a skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Statystyki rynkowe

Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Polsce? Ile jest instalacji fotowoltaicznych? Czy warto w nie inwestować? Przed podjęciem decyzji o inwestycji zawsze dobrze jest prześledzić bieżące statystyki, zarówno te dotyczące wzrostu cen energii, wartości rynku fotowoltaicznego, jak i powstawania nowych instalacji i farm fotowoltaicznych. Pozwalają one zauważyć trendy, nie tylko światowe, ale także lokalne, które wskazują na wyraźny wzrost tego typu inwestycji. Eksperci szacują, że polski rynek fotowoltaiki może być wart w perspektywie dekady nawet 80 mld zł, a wygenerowana moc osiągnie poziom ok. 16-20 GW.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą 01CYBERATON S.A. zajmującą się realizacją wszelkiego rodzaju projektów fotowoltaicznych poczynając od dużych instalacji deweloperskich, a kończąc na przydomowych mikroinstalacjach fotowoltaicznych.