Ogrzewanie powierzchniowe

Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień to nowoczesny sposób na zwiększenie komfortu cieplnego w domu, mieszkaniu oraz w budynku użyteczności publicznej. Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży nowoczesnych i ekonomicznych ogrzewań domów spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania tym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniem. Ten typ ogrzewania wpisuje się w ideologię MCAN, dlatego maty grzewcze można nabyć finansując je prawie w całości walutą MCAN.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Energia podczerwieni to nic innego jak energia promieniowania przemieszczająca się w postaci fal elektromagnetycznych. Proces ogrzewania podczerwienią polega na wykorzystaniu jej zdolności odbicia, załamywania, skupienia i pochłaniania. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (konwekcyjnego), ogrzewanie podczerwienią nie ogrzewa powietrza a przedmioty, ściany i osoby przebywające w określonym miejscu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu jest bardziej efektywne, ciepło odczuwalne jest niemal natychmiast, a w powietrzu nie unoszą się roztocza i kurz.

Ogrzewanie na podczerwień sprzyja osobom chorym na reumatyczne choroby kości i stawów. Poprawia komfort życia osobom starszym. Społeczność MCAN całkowicie wspiera idee holistycznego aspektu zdrowia i kultury życia.

Zalety ogrzewania na podczerwień:

Nowość na rynku - mata ceramiczna NanoHeat

Aby ogrzać większe powierzchnie typu salony, kościoły, miejsca dość przewiewne zalecamy zastosowanie absolutnej nowości na rynku w dziedzinie ogrzewania powierzchniowego na podczerwień – matę NanoHeat. Mata daje moc 260 W i rozgrzewa się do temperatury 60 stopni C. Jest wykonana w innej technologii niż maty ceramiczne. Nie posiada ona pojedynczych wiązek cieplnych, lecz świeci podczerwienią całą swoją jednolitą powierzchnią.

włókno węglowe
Warstwa ceramiczna
Warstwa ceramiczna

Zapłać w MCAN​

Nie zatruwaj powietrza w swojej okolicy. Nie przyczyniaj się do powstawania smogu! Ogrzewaj dom za darmo czystą energią życia dzięki matom grzewczym na podczerwień.

Przejdź do sklepu

Zainwestuj w nasze maty grzewcze za pomocą waluty MCAN, dołącz do Społeczności MCAN i pomóż środowisku naturalnemu!

Statystyki rynkowe

Jeszcze do niedawna mało kto zdawał sobie sprawę z istnienia ogrzewania powierzchniowego na podczerwień, a co za tym idzie, niewiele osób je stosowało. Dziś ten nowoczesny sposób ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na jego zakup decyduje się wiele osób. Nic w tym dziwnego, gdyż maty grzewcze na podczerwień to doskonałe i korzystne finansowo rozwiązanie dla każdego typu pomieszczeń.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą CarbonHeat – generalnym dystrybutorem w Polsce ceramicznych folii grzewczych wykorzystujących technologię podczerwieni. Firma specjalizuje się również w montażu powierzchniowego oraz panelowego ogrzewania na podczerwień.

Masz pytania?

Pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Skontaktuj się z nami, a ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.