Przemysł filmowy

Przemysł Filmowy

Polska jest krajem o bogatej tradycji filmowej i dynamicznie rozwijającym się rynku audiowizualnym. Talenty polskich filmowców są doceniane na całym świecie, czego przykładem są liczne międzynarodowe nagrody.

Produkcja filmowa jest nie tylko wyzwaniem artystycznym, ale przede wszystkim organizacyjnym. Pozyskanie środków finansowych na produkcję filmu stanowi trudne zadanie niemal we wszystkich przypadkach – niezależnie czy stara się o nie młody twóra właśnie realizujący swój pierwszy film czy doświadczony reżyser o imponującej filmografii. Dlatego ważną funkcję w produkcji filmu pełni Producent.

Filmowcy, którzy cenią głębokie treści i przesłanie jakie płynie z ekranu podczas emisji bardzo często nie mają możliwości na realizację i odsłonę swoich wartościowych pomysłów. Znakomite produkcje filmowe, giną wśród wielu innych, często przeciętnych i nie wnoszących niczego szczególnego w kulturę czy sztukę. Dzięki współpracy MCAN z Mushchelka Group oraz Twoim wsparciem poprzez walutę MCAN mogą oni liczyć na odsłonę przed szerszą widownią. Mogą zaistnieć.

Twórz z nami magię kina

Dzięki Społeczności MCAN możesz zostać producentem filmowym. Możesz poczuć wpływ myśl na obraz kreowanego dzieła, co jest spełnieniem człowieczeństwa w najwyższej formie połączenia dźwięku, obrazu i ruchu holistycznego celu stosowania MCAN jako środka łączącego społeczności świata. Dzięki temu oprócz korzyści finansowych, osiągniesz również satysfakcję emocjonalną i przekażesz część siebie następnym pokoleniom – gdyż obraz żyje wiecznie.

Mushchelka Group to profesjonalizm, skuteczność, zaangażowanie i obiektywizm. Działania firmy obejmują kilka obszarów – wydawnictwo muzyczne, filmowe i literackie, dystrybucja filmowa oraz produkcja filmowa, której w skład wchodzą programy telewizyjne, teledyski, a także filmy kinowe. Za pomocą tych narzędzi Mushchelka Group ułatwia realizację wartościowych projektów autorskich różnych twórców i wykonawców. Wspiera najlepszych.

Przykładowe realizacje Mushchelka Group

Komedia „Ostatni klaps”
w reżyserii Gerwazego Reguły.

Premiera filmu odbyła się 22 maja 2015 roku. “Ostatni klaps” łączy w sobie rubaszny humor z subtelnymi nawiązaniem do literatury, kultury i sztuki. Film w łagodny sposób podkreśla znaczenie marzeń, na których spełnienie nigdy nie jest za późno. W rolach głównych wystąpili: Mariusz Pujszo, Marek Włodarczyk, Piotr Zelt, Zbigniew Buczkowski, Michał Milowicz oraz Maja Frykowska. Film był dostępny we wszystkich kinach oraz multipleksach w Polsce. Został nagrodzony na Polskim Festiwalu Komediowym w Lubomierzu Brązowym Granatem. W latach 2015/2016 film „Ostatni klaps” był dystrybuowany na wszystkich platformach VOD, a od 2016 roku do dziś jest w dystrybucji największego dystrybutora w Polsce Kino Świat. Obecnie „Ostatni klaps” dostępny jest także na platformie YouTube.

Dramat sensacyjny „Git”
w reżyserii Kamila Szymańskiego

Dramat sensacyjny „Git”
w reżyserii Kamila Szymańskiego

Premiera filmu odbyła się 13 listopada 2015 roku. „Git” to mocne męskie kino, czyli dramat sensacyjny odkrywający brudny świat więziennych porachunków. Brutalne morderstwa, walka o władzę i strach, który prowokuje do najgorszych zbrodni. „Git” jest ciekawą próbą przybliżenia widzowi więziennej rzeczywistości i przy okazji, stworzenia interesujących portretów psychologicznych. W rolę głównego bohatera wciela się Włodzimierz Matuszak, a partnerują mu Arkadiusz Detmer i Grzegorz Kowalczyk. Film zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu Los Angeles World International Film Festiwal. W 2016 roku znalazł w selekcji Na Festiwalu Filmów Sensacyjnych w Kołobrzegu. W latach 2015/2016 film „GIT” był dystrybuowany na wszystkich platformach VOD, a od 2016 roku do dziś jest w dystrybucji największego dystrybutora w Polsce Kino Świat. Obecnie „Git” dostępny jest także na platformie YouTube.  

Zainwestuj w MCAN

Obecnie Mushchelka Group realizuje 2 filmy fabularne, dla których zostanie uruchomiona możliwość zakupu udziałów w filmie i jego przyszłych zyskach za pomocą waluty MCAN. Sprzedaż udziałów w filmach rozpocznie się już wkrótce, zaraz po zatwierdzeniu ich budżetów.

Zainwestuj w wartościowe projekty, wyróżniające się na tle innych produkcji kinowych i twórz z nami magię kina!

Statystyki rynkowe

Rynek filmowy staje się coraz bardziej przyjaznym środowiskiem dla przedsiębiorców
i inwestorów. Film jest nie tylko przyjemną rozrywką dla społeczeństwa, lecz również sposobem na biznes. Rynek audiowizualny w Polsce jest wart obecnie ponad 5 mld zł, a wartość budżetów filmowych zrealizowanych przy wsparciu tej instytucji wzrosła ponad dwukrotnie – do ponad 200 mln zł rocznie. Dlatego też odpowiedź na pytanie „Czy warto w niego inwestować?” wydaje się być oczywista. MCAN to wolność
i zarabianie skoncentrowane na duszy.